Haber

Akşener’den ‘sahaya çık, Kılıçdaroğlu için çalış’ talimatı

GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti yönetimine ve yeni seçilen milletvekillerine, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi için sahaya inip çalışmaları talimatını verdi.

Milliyet gazetesinden Başkan Yılmaz’ın haberine göre; Akşener, Başkanlık Divanı ve heyetiyle seçim sonuçlarını değerlendirdi. İkinci ilaç için atılacak adımların değerlendirildiği toplantıda, cumhurbaşkanlığı yarışında artık her şeyin bitmediği belirtilirken, “‘Gerekli uyarıları zamanında yaptık’ demek için artık bir sebebimiz oldu” ifadeleri kullanıldı. aday hakkında” ifadeleri kullanılmıştır.

Cumhur İttifakı partilerinin ‘PKK/HDP’ ekseninde yürüttüğü karşı propagandanın seçmeni etkilediğinin vurgulandığı toplantıda, bu konudaki çekincelerin gündeme getirildiği belirtildi. seçimden önce Altı Tablo da dahil olmak üzere her üssün dili.

‘BAŞARI DEĞİL’

Görüşmede, DÜZGÜN Partisi’nin bir önceki seçimde aldığı oyları savunmasına rağmen ortaya çıkan tablonun başarı olarak nitelendirilemeyeceği de belirtildi.

Toplantıda, başta 8,8 milyon vatandaş olmak üzere, CET İttifakı’nın Başkan Adayı Sinan Oğan’a verilen oylar ve geçersiz oylar da dahil olmak üzere yaklaşık 14 milyon oyun takip edilmesi gereken yerlerin tespit edilmesi kararlaştırıldı. kim sandığa gitmedi.

Bu oylara odaklanarak ikinci tip seçim kampanyası yürütmenin daha doğru bir strateji olacağı belirtilirken, “ilk turda yapılan yanlışlarda ısrar edilmemesi” vurgusu yapıldı. Türkiye’de önemli bir rejim sorunu olacağı da belirlendi, aksi takdirde yasamanın Cumhur İttifakı’na, yürütmenin ise Millet İttifakı’na devredildiği beyanının güvence altına alınması konusunda görüş birliği sağlandı. denge”.

‘SAHAYA GİT’ TALİMATLARI

İkincil tıpta iplerin sıkı tutulmasını isteyen Akşener, sahaya inerek parti yönetimine ve yeni seçilen milletvekillerine Kılıçdaroğlu’nun seçimi için çalışmaları talimatını verdi.

Sandık sayımında ve veri girişinde sonucu etkileyecek vicdansız girişimlerle 3 bine yakın sandık için itirazların yapıldığının paylaşıldığı Başkanlık Divanı’nda, sorunlu yerlerden birinin de Isparta olduğu söylendi.

İYİ Parti YSK temsilcisinin Isparta’ya giderek süreci yakından takip ettiği toplantıda Aylin Cesur’un 35 oyla milletvekilliğini kaybettiği belirtildi. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu