İş

Altının gram fiyatı 1.115 lira seviyesinden işlem görüyor.

Altının gram fiyatı yatay seyirle başlayan yeni günün ardından 1.115 lira seviyesindeki süreci görüyor.

Dün altının ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak değer kaybeden altının gram fiyatı yüzde 0,2’lik düşüşle günü 1,114 liradan kapattı.

Yeni güne yatay bir seyirle başlayan altının gram fiyatı, saat 10.45’te 1.115 liradan işlem görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 1.830 liradan, Cumhuriyet altını 7.410 liradan satılıyor.

Günü 1.835 Dolarda kapattıktan sonra altının ons fiyatı şu sıralar bir önceki kapanışın %0.11 üzerinde 1.837 Dolarda işlem görüyor.

Analistler, enflasyon endişeleri ve para politikalarına ilişkin belirsizliklerin devam ettiğini belirterek, yatırımcıların odağında bugün açıklanacak ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarının olduğuna dikkat çekti.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in önümüzdeki ay faiz oranlarını 50 baz puan artırabileceği beklentisi yüzde 24’e çıkarken, şahin dilin korunacağı ve en az iki faiz artırımının daha yapılacağı öngörülüyor. Fed tutanakları.

Bugünkü veri gündeminde analistler, Almanya’da ifo iş dünyası endeksinin öne çıktığını, teknik olarak altının ons fiyatında 1.820 doların takviye, 1.860 doların ise direnç konumunda olduğunu söylediler.

Öte yandan bugün açıklanan bilgilere göre Almanya’da yıllık enflasyon Şubat ayında yüzde 8,7 ile beklentiler düzeyinde gerçekleşti.

haberyuksekova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu