Teknoloji

Apple’ın “eskimiş ürünler” listesine yeni üye: Artık yedek parça bile bulunamayacak

MacRumors tarafından yapılan dahili bir açıklamaya göre, Apple, 31 Mayıs’ta artık orijinal iPad Air’i ekleyerek “eskimiş ürünler” listesini genişletecek. . Ayrıca, şirket Thunderbolt EkranıEski bir esere dönüşmesi de bekleniyor.

Apple’ın bu cihazları piyasada satmayı bırakmasının üzerinden yedi yıl geçtiğine göre, artık eskimiş sayılmaları şaşırtıcı değil. Eskimiş kabul edilen eserler, Apple Store’larda ve yetkili perakende ortaklarında değiştirilemez veya onarılamaz.

Orijinal iPad Air, Ekim 2013’te Apple’ın M7 hareket yardımcı işlemcisi ve 1 GB RAM’e sahip A7 64-bit SoC ile donatılmış bir biçimde duyuruldu. . 9.7 inç Retina ekrana sahip olan cihaz, Bluetooth 4.0, çift bant WiFi N, 1.2 MP ön kamera ve 5 MP arka kamera gibi etkileyici özelliklerle satışa sunuluyor. iOS 7 çalıştırıyordu ve Ocak 2023’te yayınlanan en son güncellemeyle iOS 12.5.7’yi aldı. Ancak, orijinal iPad Air’de Touch ID parmak izi sensörü yoktu.

Apple Thunderbolt Display ise 2011 yılında piyasaya sürüldü ve 2016 yılında şirket tarafından durduruldu. 999 dolar fiyat etiketi ile satılan bu monitör, IPS teknolojisini destekleyen ve 178 ekran çözünürlüğüne sahip 27 inç 1440p düz panel monitördü. -derece görüş açısı. Dahili FaceTime HD kamera, 2.1 kanal hoparlör sistemi, ortam ışığı sensörü, Gigabit Ethernet temas noktası, üç adet USB 2.0 bağlantı noktası ile sunuldu. Ek olarak, Thunderbolt bağlantısı zincirleme bağlantı yoluyla beş adede kadar cihazı destekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu