Haber

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kadın milletvekili sayısına dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Her yerde kadın milletvekili olsun isteriz. Kadın milletvekili olmayan hangi illerde kaldırdık, bu seçimlerde gereğini yapacağız” dedi. dedim.

Kılıçdaroğlu, Şehitkamil ilçesindeki Onat Kutlar Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen programda kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada muhtar, kanaat önderleri ve STK’larla toplantılar yapmanın önemine işaret etti.

İnançların siyaset konusu olamayacağını anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Siyasetin görevi nedir? Herkesin kimliğine saygı duyulacağı gibi herkesin inancına da saygı gösterilecektir. Belediye başkanlarımıza ‘Camileri, cemevlerini, kiliseleri yapacaksınız, yaşam tarzı söz konusu olamaz’ dedim. siyaset.Herkesin yaşam tarzına saygı duymalısın.Onun için onları kargaşa sebebi olarak değil zenginlik olarak kabul etmeliyiz.’Dünyanın en zengin ülkesiyiz’ demeliyiz. kabul eden bir sürece dönüşür.

Kılıçdaroğlu, kadınların yerel yönetimlerde ve siyasette daha fazla yer alması gerektiğine vurgu yaparak, bunun için çalıştıklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, kamudan başlayarak yönetim kurulu üyelerine kadar uzanan bir kadın kontenjanı olması gerektiğini belirtti. “Keşke her yerde kadın milletvekilimiz olsa. Kadın milletvekili olmayan hangi illerde kaldırdık, bu seçimlerde gereğini yapacağız. Kadınların sezgileri var. Güçlü kadınlar var. Onların içinde olmaları son derece değerli. Mecliste, mahalli idarelerde, muhtarlıklarda.” değerlendirmesini yaptı.

Kılıçdaroğlu, hükümetin bir konuda düzenleme yapacağı zaman konunun aktörleriyle de görüşmesi gerektiğini belirterek, “Kimin derdi varsa, ‘Senin derdin ne kardeşim’ diye soracağız. O da anlatacak” Siyasal iktidar bürokratlara ‘bu sorunu çözün’ diyecek, adalet kuruluyla ilgili yasa tasarısı gelince de sorunu olana söz hakkı tanınsın, onları dinleyecek ki sorun çözülsün. sağlıklı bir şekilde çözülecektir.” dedi.

Kılıçdaroğlu daha sonra basına kapalı yapılan gençlik mitingine katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu