Haber

Demirel: “Plan işe yaradığında Volkan iyi bir öğretmen oluyor”

A. Hatayspor Teknik Müdürü Volkan Demirel, Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, “Bu plan tutmasaydı Volkan böyle olacaktı, o plan tutsa Volkan iyi bir teknik direktör oluyor ama futbolun altında güzel olduğunu düşünüyorum. günün şartları, çevresi ile. Bugünkü ortam bize uygundu. Kazandık.”

Spor Toto Büyük Lig’in 21. hafta maçında Hatayspor, Trabzonspor’u 2-1 mağlup etti. Çabanın ardından Hatayspor Teknik Müdürü Volkan Demirel basına açıklamalarda bulundu.

Demirel, bu galibiyetin kaybettikleri 5 maçın telafisi olmasını istediğini belirterek, “Kazandığımız için mutluyuz. Umarım tüm Hatay bizim gibi mutludur, herkes huzurludur. çok maç vardı? 5 maçtı. 5 maçta galip gelemedik ama bugünün galibiyetinden eminim.” “5 maçın karşılığı bu. O yüzden çok mutluyuz. Söylenecek fazla bir şey yok” dedi.

“İlk yarıda Trabzonspor altın dışında net bir pozisyona sahip değildi”

Devre ortasında yapılan oyuncu değişiklikleriyle ilgili olarak Demirel, “İlk yarı oyunu biraz daha uzun tutup ikinci yarıda hamlelerimizle maçı toparlamayı düşünüyorduk ama ilk yarı Trabzonspor bunu yaptı. gol dışında net bir pozisyonu yok.yanılmıyorsam uzun toplarla gelmeye çalıştılar.böyle bir yan organizasyonları veya merkezi organizasyonları yoktu.ama golü yemek moralimizi biraz bozdu.çünkü hedefimiz İlk yarıyı gol yemeden bitirmekti ve ikinci yarıda 3-4 oyuncu değişikliği yapmayı planlamıştım ama Ruben ve Ayoub’u atarak yenilince Ruben hastalandı, bizimle antrenmana gelemedi. 2-3 gün.Hani Ayoub’un da transfer gündemiyle ilgili bir görüşmesi var, belki az ya da çok, O da tam hazır değildi, ben de ikisine de ‘İkinci yarıda seni kullanacağım, bu iş’ dedim. Bugünün planı bu’. Çok şükür oyuna girer girmez katkıda bulundular. o bu plan tutmasaydı Volkan böyle olurdu o plan yapılırsa Volkan iyi bir hoca olur ama bence futbol bu. günün şartlarına göre güzel ol, çevre ile güzel ol. Bugünkü ortam bize uygundu. Biz kazandık. Trabzon’un kalitesini, geçen sene şampiyon olduğu için uygun bir teknik direktör olduğunu biliyoruz ama şu anda kazanmamız gereken durum onların durumundan daha önemliydi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu