Haber

Depremler sırasında Kahramanmaraş’ta bulunan bir İtalyan’ın cansız bedeni bulundu.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, depremler sırasında Kahramanmaraş’ta bulunan İtalyan vatandaşı Angelo Zen’in cansız bedeninin bulunduğunu bildirdi.

Depremden bu yana kayıp olan Zen’in akıbetini Twitter hesabından paylaşan Tajani, şu bilgileri verdi:

“Maalesef Angelo Zen’in cansız bedeni bulundu. Ailesine haber verdik ve Türkiye’deki büyükelçiliğimiz aracılığıyla cenazenin İtalya’ya getirilmesi sürecini başlattık. Yakınlarının acısını paylaşıyorum.”

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni yaptığı yazılı açıklamada, Zen’in Türkiye’deki depremde yaşamını yitirdiği haberini üzüntüyle öğrendiklerini belirterek, “Hükümetim adına en derin başsağlığı ve ailesine başsağlığı diliyorum. ” sözünü kullandı.

Ortada, Türkiye’deki arama kurtarma çalışmalarına ve Angelo Zen’in bulunmasına katkı sağlayan İtalyan İtfaiyesi de Kahramanmaraş’taki enkazdan bir görüntü paylaştı.

Tajani daha önce depremin kuyumcu makineleri üreten Zen’in iş ziyareti için Kahramanmaraş’ta olduğu sırada meydana geldiğini bildirmişti.

İtalyan bakan 11 Şubat’ta yaptığı açıklamada Zen dışında depremlerin ardından ulaşamadıkları Suriye asıllı 6 kişilik İtalyan ailenin de depremde hayatını kaybettiğini belirtmişti.

Böylece “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’taki depremlerde hayatını kaybeden İtalyanların sayısı 7 oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu