Ekonomi

Deutsche Bank, Fed’den 186 milyon dolar para cezasına çarptırıldı

ABD Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada, Banka’nın 2015 ve 2017’de Deutsche Bank ile “güvenli olmayan ve sağlıklı olmayan uygulamalar” ve yaptırım uyumluluğu ve kara para aklamayı önleme kontrollerine ilişkin anlaşmaları ihlal ettiği için 186 milyon dolar para cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Açıklamada, Deutsche Bank’ın Danske Bank’ın Estonya şubesi ile daha önceki ilişkisine ilişkin olarak söz konusu anlaşmalar kapsamında yeterli ilerleme sağlayamadığı ve kara paranın aklanmasının önlenmesine yönelik iç kontrol ve yönetişim süreçlerinde zayıf kaldığı belirtildi.

Deutsche Bank’ın bu konuları ele almaya öncelik vermesi gerektiği vurgulanarak, yanlış ve sağlıksız uygulama veya ihlallerin düzeltilmemesi durumunda bankanın “ek ve artırılmış” cezalarla karşı karşıya kalabileceği kaydedildi.

Açıklamada, Deutsche Bank’a yönetişim, risk yönetimi ve kontrollerindeki diğer genel eksiklikleri gidermesi talimatı verildiği belirtildi.

Deutsche Bank’tan yapılan açıklamada, Banka’nın Fed’in tespit ettiği eksiklikleri “yakında” gidermeye kararlı olduğu belirtilirken, “Son 2 yılda sağladığımız ivme göz önüne alındığında, ABD’nin beklentilerini karşılamak için iyi bir konumda olduğumuza inanıyoruz.” düzenleyicilerimiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu