Haber

Karamollaoğlu’ndan TÜİK tepkisi: Kendi çalışanları bile inanmıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerine sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “Halkımız görüyor ki gelirleri sadece 1 kat artarken giderleri en az 2-3 kat arttı.”

Karamollaoğlu’nun hisseleri şöyle:

“Üretim çarkları değil, algı çarkları dönüyor! Gerçek değil suni gündemlerden bahsediyorlar! Rakamlarla oynanıyor! Onların gözüyle milyonlar gasp ediliyor! Sözde aylık enflasyon yüzde 1.18, yıllık enflasyon yüzde 1.18. Enflasyon %64!Bu TÜİK’in kendi çalışanlarından kaynaklanıyor.Sakın inanmayın!

Allah aşkına geçen ay 10 liraya aldığımız eser bu ay 11-12 lira mı? Geçen yıl 100 liraya aldığı bir eseri şimdi 165 liraya alabilecek bir Allah kulu var mı? Her işte en az 2-3 kat, bazılarında 4-5 kat artış var! Kimi kandırıyorsun?

Geçen yılki kira ve faturalar ile bu yılki fiyatlar arasındaki büyük farkı halkımız görüyor! Geçen yıl 500 liraya doldurduğu sepetin bu sene 1500 lira dolamayacağını biliyor! Geliri sadece 1 kat artarken giderinin en az 2-3 kat arttığını görüyor!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu