Haber

Konya’da depremzedeler için yapılan konutların hak sahipleri kurayla belirlendi.

8 Kasım 2021’de Konya’da meydana gelen depremin ardından inşa edilen 42 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

Merkezi Meram ilçesine bağlı Kızılören Mahallesi’nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremin ardından Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından başlatılan hasar tespit çalışmaları tamamlandı.

Depremden etkilenen Kızılören Mahallesi ile rezerv alanında bulunan Sefaköy, Erenkaya, Çiftliközü, Tepekent, Akpınar, Sarıköy ve Karacaören mahallelerinde yapılan 42 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hülya Şevik, depremzedelerin mağdur olmaması için hızlı bir şekilde konut inşaatlarına başlandığını belirterek, çekilişin herkese hayırlı olmasını diledi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan da emeği geçen kuruluşlara teşekkür etti.

Vatandaşların mutlu anlarında yanlarında olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Özkan, “Allah bu tür musibetlerden bizleri korusun. Can kaybı olmamasına rağmen bazı vatandaşlarımızın evleri hasar gördü. Biz yanınızda olduk. Bugün beraberiz. Bu evlere sahip olarak daha kaliteli bir yaşam sürdüreceksiniz. Hepinize hayırlı olsun.” boşver” dedi.

Konuşmaların ardından kura törenine geçildi.

kozanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu