Haber

Sınır hattı karıştı! Ermeni ordusu Azerbaycan mevzilerine ateş açtı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bugün Azerbaycan ordusunun Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Ordubad vilayeti güzergahındaki mevzilerinin Ermeni ordusuna bağlı birlikler tarafından ateş altında tutulduğunu duyurdu. Yangına Azerbaycan ordu birlikleri tarafından müdahale edildi.

KAZILAN HENÜZLER TESPİT EDİLDİ

Rus barış güçlerinin geçici olarak konuşlandığı bölgedeki Ermeni silahlı gruplarının, Ağdam tarafındaki Azerbaycan ordusunun mevzilerine yaklaşmak amacıyla yerel saatle 14.00 sıralarında yeni hendekler kazmaya çalıştığı belirtildi. Azerbaycan ordusuna bağlı birliklerin aldığı tedbirler sonucu çalışmaların engellendiği bildirildi.

SINIRDA HAREKETLİLİK VAR

Öte yandan Azerbaycan ordusu da Ermenistan bölgesi ve Zengezur bölgesine askeri sevkiyatlara başladı. İnternette yayınlanan görüntülerde Azerbaycan ordusuna ait çok sayıda aracın konvoy halinde bölgeye doğru ilerlediği görülürken, Ermenistan Başbakanı Paşinyan, gelişmenin ardından bir açıklama yaparak, “Azerbaycan, Ermenistan sınırına ve Dağlık ile olan ayrım hattına asker konuşlandırdı. Karabağ’da durum patlamaya hazır.”

akyurtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu