Haber

Erkin Koray’ın Kanat Atkaya’ya Mektubundaki “John Lennon” Detayı Dikkat Çekti!

Anadolu rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, 82 yaşında aramızdan ayrıldı. Ölümünün ardından yazar Kanat Atkaya, Erkin Koray’ın kendisiyle paylaştığı değerli bir mektubu yayımladı. Mektuptaki ‘John Lennon’ detayı dikkat çekti…

Erkin Koray, uzun süredir yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle tedavi görüyordu. Sonunda hastalandı ve hastaneye kaldırıldı.

Anadolu rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, maalesef 7 Ağustos 2023 tarihinde yaşadığı Kanada’nın Toronto kentinde vefat etmiştir.

Usta sanatçının ölüm haberini alan çok sayıda isim üzüntülerini ve taziyelerini dile getirdi. Gazeteci-yazar Kanat Atkaya ise sosyal medya hesabından Erkin Koray’ın kendisine yazdığı mektubu yayınladı.

Kanat Atkaya, Erkin Koray’ın yazdığı mektubu şu sözlerle paylaştı:

‘Son aylarda, son günlerde, son saatlerde canım Damla’mdan haberler alıyorum… Erkin Baba ile 10 gün önce son kez yazıştık. Dik yaşadı, dik öldü. Damlanın nasıl çırpındığına şahit oldum ve minnettarım. Erkin Baba ile aramızda özel bir bağ oluştu. İnanmak benim için gurur kaynağı. Şahsen duygularımı yazacak havamda değilim… Ama 25 Haziran’da bana “Paylaşman gerektiğinde anlayacaksın Kanat” diye bir e-posta gönderdi.

Erkin Koray’ın mektubundaki John Lennon detayı da dikkat çekti. Erkin Koray, bu bahisle ilgili şunları yazdı:

John Lennon’la ne konuştuğunuzu bildiğini söyleyenler saçmalık. 1971 Cannes Festivali film galasında kimsenin randevu talebini kabul etmeyen John Lennon’dan bahsettiğimi ve randevu aldığımı kimseye söylemedim. Ona saygımdan söylemedim.’

Mektubun tamamını merak edenler için ?

“İzmir fuarından kovulmadım, ayrıldım…”

“Kavgada bile küfür etmem. Yalan…”

“Devil’s Anvil’den çalınan şarkılar…”

“Devil’s Anvil adlı grubun adı…”

“Erkin Koray ve Pirate Records…”

.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu