Haber

Mehmet Büyükekşi, 4 Yıl Boyunca Yeniden TFF Başkanlığına Seçildi

Türkiye Futbol Federasyonu Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün Ankara’da yapıldı ve seçime tek aday olarak giren TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, 4 yıllığına yeniden lider seçildi.

JW Marriott Otel’de gerçekleştirilen genel kurul toplantısı 202 delegenin imzasıyla açıldı. Spor Toto Süper Lig kulüplerinden Adana Demirspor’un lideri Murat Sancak, divan başkanlığına seçildi. Genel kurula Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Yürütme Kurulu üyeleri, TFF eski liderleri, milletvekilleri, FIFA, UEFA temsilcileri, kulüp başkanları ve yöneticileri ile delegeler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Genel Kurul’da TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun 1 Haziran 2022 – 31 Mayıs 2023 tarihleri ​​arasındaki hesap ve faaliyetleri oybirliğiyle ibra edildi. Yapılan seçimde Mehmet Büyükekşi, 4 yıllığına Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na yeniden seçildi.

TFF Yönetim Kurulu Asil Üye Listesi

 İbrahim Burkay
Yusuf Günay
Yalçın Orhan
Alkin Kalkavan
Hamit Altıntop
Müslim Özmen
volkan can
Ali Döşemez
Erman Kalkandelen
Ramazan Üç
Agah Ruşen Çetin
Mustafa Eröğüt
Şafak Müderrisgil
Haluk Kalyoncu

TFF Yönetim Kurulu Yedek Üye Listesi

Talat Papatya
İdil Karademirlidağ Süher
Fuat Gügüloğlu
Murat Şahin
Özen Kuzu
Habil Yazıcı
Abdullah Altınkum
Cengiz Erdem
Süleyman Kocasert
Cem Gün
İbrahim Gökhan Kasapoğlu
Şevket Çelik
M. Taha Güvendi
Remzi Ay

Denetleme Kurulu Asil Üye Listesi
 

İsmail Gerçek
İrfan Karakaş
Osman Arslan
Selim Doğan
Ali Koray Büyükasar

Denetim Kurulu Yedek Üye Listesi

Ömer Burhanoğlu
Enes Malik Ay
mert erer
İsmail Serdar İplikçioğlu
Burak Alcan

Başkan Büyükekşi: “Bu güzel oyunu daha da güzel hale getirmek için çalışıyoruz”

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Olağan Seçim Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, futbolun insanları bir araya getiren, ortak bir amaç etrafında birleştiren en büyük güçlerden biri olduğunu belirterek, “Futbol camiası olarak bu başarıyı tamamlamış bulunuyoruz. 2022-2023 sezonu. Bu dönemde Spor Toto Üstün Lig şampiyonu Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe, Süper Lig’e yükselen Samsunspor, Çaykur Rizespor ve Pendikspor, TFF 1. Lig’e yükselen Çorumspor, Kocaelispor ve Şanlıurfaspor, TFF 2. Lig’e yükselen yeni Mersin İdmanyurdu, Iğdır Futbol Kulübü, 68 Aksaray Belediyespor, Belediye Derincespor, Karaman Futbol Kulübü, Beyoğlu Yeni Çarşıspor, BAL’dan 3.Lig’e Yükselen 15 kadromuzu tebrik ederiz. Turkcell Kadınlar Futbol Üstün Ligi’nde şampiyon olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomget Gençlik Spor Kulübü’nü tebrik ediyorum. Bu keyifli maçı daha da güzel hale getirmek için çalışan tüm futbol camiasına da teşekkür etmek istiyorum.” söz konusu.

“6 Şubat depremi hepimizde büyük acılara neden oldu”

Hayatta neşe ve mutluluğun yanı sıra üzüntü ve ıstırabın da olduğunu kaydeden Büyükekşi, “Tarihin en büyük doğal afetlerinden birini yaşadığımız 6 Şubat depremi de hepimize büyük acılar yaşattı. Onbinlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Futbol ailemizden büyük kayıplar verdik. Birçok kulübümüz ve sporcumuz da bu felaketten yaralanmıştır. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden aile fertlerimize ve tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Futbolun birleştirici gücü ile maddi ve manevi destek seferberliği ilan eden tüm kulüplerimizden Allah razı olsun. Allah bir daha böyle acılar göstermesin” dedi. sözlerini kullandı.

TFF Lideri, 16 Haziran 2022’de yapılan İnanılmaz Seçim Genel Kurulu’nda yönetimle 1 yıllık mühlet için göreve geldiklerini belirterek, “Türkiye’de TFF başkanlığı görevini yerine getirmek için sizlere bir konuşma yaptım. en uygun yol. Güven, adalet, şeffaflık ve eşitlik ilkelerini benimsemiş ve erişilebilir bir yönetim anlayışını benimsemiştim. Değerli yönetim kurulu üyelerim ile birlikte hayata geçirmeyi hedeflediğimiz projeleri de sizlerle paylaştım. Allaha şükür verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirdik. Bunların yanı sıra birçok alanda değerli kararlar aldık. Futbolumuzun gelişimi için tüm paydaşları merkeze alan, analiz odaklı bir yönetim anlayışını benimsedik. Şimdi 1 yıllık görev süremiz boyunca gerçekleştirdiğimiz projeleri sizlerle paylaşmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

“Hiçbir kişi ve gruba ayrıcalık tanımadık, vermeyeceğiz”

Başarıyı, bireysel çabaların ötesinde futbolun tüm paydaşlarının uyumunun bir sonucu olarak gördüklerini vurgulayan Mehmet Büyükekşi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Konuşmak için önce dinlemek gerekir” diyerek çıktığımız yolda sizlerle hep istişare içinde olduk. Türk futboluna sağduyuyu hakim kıldık. Adil, şeffaf ve tarafsız bir yönetim anlayışıyla Türk futbolu için doğru ve faydalı olanı hayata geçirdik. Hiçbir kişiye veya gruba ayrıcalık tanımadık ve vermeyeceğiz. Futbol ailemizin tüm kulüpleri, tüm kurumları ve bireyleri başımızın tacıdır dedik. Saygı ve sevgide kusur etmedik. 1 yıllık süreçte sizlerle birlikte önümüzdeki 5 yılı planlayarak futbolumuzu ileriye taşıyacak birçok projeye başladık. Bunları önümüzdeki 4 yılda sizlerle birlikte başarıyla tamamlamak istiyoruz. Yeni dönemde hassasiyetle üzerinde duracağımız bahislerin başında strateji planı geliyor. Bildiğiniz gibi Ocak ayında sizlerle ‘The Game Plan’ açılış törenimizi gerçekleştirdik. Türk futbolunun geleceğini birlikte yazacağız dedik. Grubumuzun tüm paydaşlarıyla çıktığımız bu yolda aktif katılımla 30 toplantı gerçekleştirdik. 11 stratejik hedef altında 22 stratejik hedef belirledik. Bu hedefler doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz.”

“Yol haritamızı Büyük Futbol Atölyesi ile kamuoyu ile paylaşacağız”

Genel Kurulun ardından planladıkları final çalıştayları ile futbolun paydaşlarıyla birlikte stratejik hedeflerini nihai hale getireceklerini kaydeden Büyükekşi, “Yıl sonunda gerçekleştireceğimiz ‘Büyük Futbol Çalıştayı’ ile her zaman paylaşımlarda bulunacağız. Türk futbolunun kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerini ve yol haritasını kamuoyu ile paylaştı. Değerli misafirimiz, futbolu sağlam temeller üzerine oturtmak için futbol akademileri projelerimizi hayata geçirdik. Bu proje ile altyapıda Türk futbol modelini oluşturuyoruz. Bu anlamda Avrupa’da ve Türkiye’de birçok kulübün akademilerini ziyaret ettik. Dünyaca ünlü Double Pass firması ile anlaşma yaptık. Bunlara ek olarak kulüplerimize altyapı için stopaj iadesi kullanma imkanı sağladık. Bu projenin değerli çıktılarından biri de önümüzdeki 10 yılda milli takımlarımızın kendi havuzundan yıldız oyuncular çıkaracak olmasıdır. Bir diğer oburluk ise kulüplerimizin kendi akademilerinden yetiştirdikleri oyuncular sayesinde transfer ihtiyaçlarını en alt seviyeye indirebilecek olmaları olacaktır. Diğer taraftan; Önümüzdeki yıllarda daha zengin ve kaliteli bir hakem havuzu oluşturmak adına hakem akademisini de kurduk. Hakemlerimiz mesleğe başladıkları andan itibaren kendilerini geliştiren, destekleyen ve gelişim süreçlerini takip eden bir sistem içinde eğitim almaya başladılar. Bu sayede hakemlerimizin profesyonel liglere geldiklerinde minimum hata ve maksimum performans göstermelerini hedefliyoruz.” dedi.

“Altı ay içinde futbol ailesinin her tarafıyla görüşeceğiz”

Türk futbolunun marka değerini artırmak için değerli bir projeyi daha hayata geçirdiklerini vurgulayan TFF Lider, “UEFA Şampiyonlar Ligi, Almanya ve Belçika lig yapılarını yeniden düzenleyen Hypercube ile iş birliği protokolü imzaladık. Önümüzdeki 6 ayda futbol ailesinin tüm tarafları ile görüşeceğiz. Böylece önümüzdeki yıllarda Büyük Lig, 1. Lig, 2. ve 3. Lig ve Türkiye Kupası’nda oynanacak formatı ve fikstür yapısını yeniden oluşturacağız. Bu sayede Türk futbolunun marka giderlerinin yanı sıra sponsorluk ve yayın ihalelerinden elde edilecek gelirleri de artırmayı hedefliyoruz. Yine önümüzdeki dönemde tüm grupları kucaklayacak ve birleştirecek özgün bir başarı öyküsü yazmak istiyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci asrını Türk futbolunu dünyaya duyuran yeni başarılarla taçlandırmaya kararlıyız.” söz konusu.

“TFF olarak dijitalleşme konusunda önemli adımlar attık”

Dijitalleşmenin çağın olmazsa olmazlarından biri olduğunun altını çizen Mehmet Büyükekşi, “Bu alanda her zaman önemli atılımlar yapmamız gerekiyor. TFF olarak dijitalleşme konusunda değerli adımlar attık ve atıyoruz. Dijital hakem atama sistemine geçtik. Gözlemci raporlarını sayısallaştırdık. 4 yılda 8 milyon Euro’ya mal olan yarı otomatik ofsayt teknolojisini yeni dönemde Türk futboluna kazandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Önümüzdeki dönem itibari ile tüm liglerimizde profesyonel futbolcu lisansı işlemlerini dijitale taşıdık. 2023 yılı başında TFF web sayfamızı yeniledik. TFF, Milli Takımlar ve Büyük Lig için yeni sosyal medya hesapları açtık. Bu sayede dijital ortamda ürettiğimiz içeriklerden ve arşiv görsellerimizden elde edeceğimiz geliri kulüplerimizle paylaşmış olacağız.” sözlerini kullandı.

“Türk futbolunun geleceği, futbol endüstrimizi daha değerli kılmaya bağlıdır”

İçinde bulundukları futbol sektörünü daha pahalı hale getirmek zorunda olduklarını belirten Büyükekşi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Türk futbolunun geleceği buna bağlı. Üstelik bu değerin nasıl oluştuğuna, nasıl arttığına ve nasıl korunduğuna hep birlikte şahit olduk. Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yaptık. İlgili tüm paydaşlarla birlikte finalin en keyifli şekilde geçmesi için elimizden geleni yaptık. Öte yandan yarışma ortamını nasıl kurduklarını, eğlenceyi, ekonomiyi, promosyonu nasıl yönettiklerini etkinlik öncesi ve sonrası izledik. Sponsorların futbola ne kadar değer kattığını, medyaya kaliteli içerik sunmanın ne kadar değerli olduğunu hep birlikte gördük. Bu değeri de yaratmak zorundayız.

“Beyaz bir sayfa açma zamanı, geçmişe kin besleme lüksümüz yok”

Türk futbolunda sürekli gelir kaynaklarının olması gerektiğini belirten Büyükekşi, “Bunun için; dostluk ve işbirliğine, sakinlik ve empatiye, birbirimize güvenmeye ve bu keyifli oyunun keyifli yanlarını öne çıkarmaya ihtiyacımız var. Futbolda heyecan var. Rekabet var. Hırs var. Ve doğal olarak hararetli tartışmalar oluyor. Bu yıl da bu duyguları çok yaşadık. Ancak bugün Türk futbol ailesi olarak damağımızda buruk bir tat bırakan her şeyi bir kenara bırakıp beyaz bir sayfa açma zamanı gelmiştir. Bu ailede konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir şey yok ve geçmişe dair bir kırgınlığı üzerimizde taşıma lüksümüz de yok. Önümüzdeki dört yıl boyunca sizinle; Türk futbolunu sportif performansta ileriye taşımaya, kulüplerimizin gelirlerini geliştirmeye, naklen yayın gelirlerini artırmaya, Milli Takımımızı ve kulüplerimizi Avrupa ve dünya sıralamasında yükseltmeye, futbol seyircisini büyütmeye, marka değerini, prestijini ve imajını güçlendirmeye odaklanacağız. ve futbol sevgisini arttırmaktır.” sözlerini kullandı.

“Hedefimiz tüm turnuvalara başarılı futbol damgasını vurmak”

Türkiye’nin yeni 100. yılında futbolumuz ve ülkemiz için yapılacak daha çok şey olduğunu söyleyen TFF Başkanı, “Amacımız; sadece EURO 2024’e katılmak için değil, başarılı futbolumuzla bu turnuvaya damgasını vurmak, sadece EURO 2028 ve 2032 turnuvalarında ev sahibi olmak için değil, bu güzel ülkenin dünyanın en keyifli ve başarılı evine sahip olmasını sağlamak. Şimdiye kadar yaptığı düzenlemeler. Bu hedeflere ancak birlik ve beraberlik içinde ulaşabiliriz. Bugüne kadar bizlere yapmış olduğunuz takviye ve yol gösterici eleştirileriniz için şahsım ve yönetimim adına teşekkür ederim. Sözlerime burada son verirken, genel kurulumuza katılımınız ve bize olan inancınız için şükranlarımı sunuyorum. Genel kurulumuzun ve yeni yönetimimizin Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum. Geçtiğimiz dönemde yönetimimizde görev alan çalışma arkadaşlarıma da hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. ‘Yeni yüzyıla yeni bir başlangıç’ vizyonuyla çıktığımız bu yolda, milyonlarca insanın tutkunu olduğu bu oyunu her zaman daha yukarılara taşıyacağımıza yürekten inanıyor, saygılarımı sunuyorum. Hepinizi seviyorum.” dedi.

Bakan Osman Aşkın Bak: “Mehmet Büyükekşi ve ekibine başarılar diliyorum”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak yaptığı konuşmada şu değerlendirmelerde bulundu:

“Değerli Yardımcılarım, çok değerli TFF Lideri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, değerli kulüp liderlerimiz, futbol ailemiz, UEFA ve FIFA temsilcileri hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Olağan Genel Kurulumuz Türk futboluna hayırlı olsun. Ben 1993 yılından beri genel kurullarda yer alan bir kardeşinizim. Futbol ailesinin her kademesinde bulunduk. Başta futbol hakemliği olmak üzere birçok kulüpte yöneticilik yaptık. Futbol Federasyonu heyetinde, yabancı çıkarlar kurulunda, meslek meclisi üyeliğinde, amatör spor kulüpleri konfederasyonunda birçok arkadaşımız ve meslektaşımızla birlikte çalıştık. Başkan ve ekibine başarılar diliyorum. Bir yıldır futbolu bu noktaya taşıdılar, bundan sonraki süreçte de yeni dönemde başarılar diliyorum.

“Dünyanın ve Avrupa’nın en yeni tesislerine sahibiz”

Türk futbolu olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünyanın ve Avrupa’nın en yeni tesislerine sahibiz. Şu ana kadar 35 stad tamamlandı, 7 adedi yapım aşamasında, diğer projeleri ise devam ediyor. Biz doğal olarak heyecanlı insanlarız, her şeyin çok çabuk olmasını isteriz. Bunun için bir sisteme ihtiyaç vardır. Sistemin de üretmeye ihtiyacı var. Türk futbolunun gelişmesi ve büyümesi için üretmek zorundayız. Altyapıda, akademilerde üretmek zorundayız. 85 milyon gencin potansiyelini ortaya çıkarmak zorundayız. Bunun için kulüp yöneticilerimize ve antrenörlerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu yapısal değişikliği mutlaka ve mutlaka gerçekleştirmeliyiz. Ortaya çok yetenekli gençlerimiz çıkıyor ama bunun sürdürülebilir olması gerekiyor. Bu gençlere daha fazla baht verilmesi gerekiyor. 65. Hükümette Gençlik ve Spor Bakanı olarak da görev yaptım. Biz o dönemde bu stopajlardan kesilen vergilerin altyapılara harcanması yasasını Meclis’ten çıkarmıştık. Bazı sorunlar ortaya çıktı, ardından tekrar güncelledik. Alt yapıdaki gençlerimizin ve çocuklarımızın kullanım sürecini birlikte yöneteceğiz.

“Milli Takımımızın gelişimi için üretmemiz gerekiyor”

Herkes üretmek zorunda. Bunu birlikte başarmak zorundayız. Antrenörlerin çocuklarımıza daha çok şans vermesini istiyoruz. Milli Kurmayımızın gelişmesi için buna ihtiyaç var. Bakın, harika işler yapan gençlerimiz var. Avrupa’da bizi gururlandırmalarını istiyoruz. Birlikte mutlu olmak istiyoruz. Türk futbolunun marka değerini yükseltmek istiyoruz. Futbolu seven, içten gelen, futbolun her derdiyle yakından ilgilenen bir Başkanımız var. Kendisi de bu süreci yakından takip etmektedir. Futbol ailesi olarak sorunlarımızı konuşalım, bir kardeşiniz olarak birlikte tartışmaya ve değerlendirmeye açığız.

“Bu Ulu Milletin her zaman mutlu olmasını ve her zaman gülümsemesini istiyoruz”

Bu Ulu Milletin her daim mutlu ve her daim gülümsemesini istiyoruz. Bildiğiniz gibi 6 Şubat’ta dünyanın en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Bunun yaralarını sarmak için hükümetimiz el birliğiyle çalışıyor. Futbol ailesini tebrik ederiz. Omuz omuza programıyla takviyeler verdiler. Ayakta kalmaya devam etmeliyiz. O bölgenin ayağa kalkması gerekiyor. TFF ile başta antrenörlerimiz olmak üzere onların eğitimi konusunda reformlar yapmamız gerekiyor. Alt yapıdaki antrenörlere destek vermemiz gerekiyor. İnşallah bu süreçleri birlikte yürütürüz ve bir dayanak oluruz. Üretmeden, pazara sunmadan ülkenin sporcu potansiyelini artıramayız. Oyuncu ihraç etmemiz gerekiyor.

“Dünyanın en büyük örgütlenme kapasitesine sahip ülkelerinden biriyiz”

A Milli Grubumuzun 2024 Avrupa Şampiyonası performansı son iki maçta yükselişe geçti. Değerli bir avantaj elde ettiler. Dünyanın en büyük organizasyon kapasitesine sahip ülkelerinden biriyiz. Birçok siparişi barındıracak tesislere ve altyapıya sahibiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak vatanını ve ülkesini seven, ülkesinin kalkınması için çaba sarf eden gençlerimizi yetiştirmek ve onlara imkanlar sağlamak için en uygun şekilde çalışacağız. Sorunları birlikte tartışalım, analizlere bakalım.  

Hep birlikte aziz milletimize hayırlı zaferler nasip edelim. EURO 2028 ve EURO 2032 için başvurularımız var. İnşallah olumlu sonuçlanır. Türk futbolu bunu hak ediyor, düzenlemelerdeki başarılı performansıyla hak ediyor. En son UEFA Şampiyonlar Ligi’ni düzenlediğimizde 2005’te yine final düzenlemiştik. UEFA Superior Cup finali, UEFA Kupası finali düzenlemiştik. Alt yapımız, örgütlenme kabiliyetimiz buna müsait. Yeni seçilen Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine başarılar dilerim. Futbol ailesini seviyoruz. Futbol ailesinin hizmetinizdeyiz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort