Haber

Sigorta Poliçesini Yenileyeceklerin Dikkatine: Büyük Zam Geliyor!

2024 yılında sigorta poliçelerinde yüksek oranlarda artış bekleniyor. Geçen yıldan bu yana defalarca zamlanan sigorta poliçeleri daha da artacak. 6 Şubat deprem felaketi nedeniyle maliyetleri artan şirketlerin yeni yılda çok daha yüksek oranda artması bekleniyor.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle 100 milyar doların üzerinde hasar meydana gelirken, reasürans şirketleri 5 milyar doların üzerinde zarara uğradı. Firmaların bu maliyetler nedeniyle gelecek yılın primlerini 2-3 kat artırmaya hazırlandıkları söyleniyor.

NTV’nin haberine göre şirketlerin maliyetleri de dolar bazında arttı. Maliyetlere maaş artışları ve diğer artışlar da eklendiğinde konut, sağlık ve sigorta poliçeleri önemli ölçüde artacaktır. En yüksek artışın ticari ve işyeri sigortalarında olması bekleniyor.

Zorunlu trafik sigortasında devletin belirlediği üst limit uygulanır. Bu nedenle artış beklenmeyen tek alan trafik sigortaları olurken, sigorta şirketleri de zarara uğradıklarından şikayetçi. Trafik sigortalarında üst limitin maliyeti diğer poliçelere de artış olarak yansıyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu