Haber

İsveç’ten PKK açıklaması: Finanse ediyorlar

İsveç devlet radyosu SR’ye konuşan Stenström, Türkiye, İsveç ve Finlandiya’nın ortasında NATO üyeliğini konu alan üçlü meclis toplantısının yeniden başlaması için önümüzdeki hafta Türkiye ile iletişime geçmeyi düşündüğünü söyledi.

Stenström, “Şu anda faydalı ve güvenilir bir görüşme olmayacağı için bir araya gelip konuşmak anlamsız olur ve muhtemelen süreci daha da zorlaştırır. Ancak önümüzdeki hafta başında Türk tarafıyla irtibata geçmeyi düşünüyorum.” Yüz yüze görüşmelere devam.”terimleri kullandı.

Stenström, İsveç ve Finlandiya ile yapılacak Daimi Ortak Düzenleme görüşmelerinin ertelenmesine ilişkin de, “Yapılanlar yasal olmasına rağmen Türkiye’de Stockholm Büyükelçiliği önünde Kuran’ın yakılması tüm dinleri rencide etmiştir. Bu NATO görüşmeleri için hiç olumlu değil. Bu üzücü bir durum ve biz de bu konudaki görüşlerimizi ilettik.” dedi.

Terör örgütü PKK/YPG hakkında da açıklamalarda bulunan Stenström, Türkiye’nin İsveç’e Finlandiya’dan daha fazla önem vermesinin nedeni olarak terör örgütü PKK/YPG’nin İsveç’te daha fazla parası olmasına dikkat çekti.

Stenström, “İsveç’te organize suç çeteleri PKK’yı finanse ediyor. Finlandiya’nın aksine PKK’nın İsveç’te daha fazla mali kaynağı var” dedi. dedim.

eleskirt-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu