Teknoloji

Samsung, kullanıcı güvenliği için önemli bir adım atmaya hazırlanıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kullanıcıları siber saldırılardan koruyacak yeni bir güvenlik önlemi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

SAMSUNG

Kısa bir süre önce One UI 5.1 yazılım güncellemesini ve yeni nesil şarj özelliğini birçok telefona getiren Samsung, oldukça hareketli geçen şubat ayında yazılım haberlerine devam ediyor. Tabii ki, bu yazılım güncellemeleri şu anda piyasada bulunan en yetkin Samsung telefonlarından biridir. galaksi s23 ultra, galaksi s23 artıVe Galaksi S23yayımlanmasını anlatır.

Samsung artık yeni bir güvenlik özelliğine sahip. Samsung Mesaj Muhafızı duyurdu. Bu özelliği ile telefonunuza gönderilen manzaralara taşınan sıfırıncı gün saldırılarının önüne geçmeyi hedefliyor ve şu anda Galaxy S23 serisinde mevcut.

Kullanıcı güvenliği için çalışma başlatıldı

Şirket, Galaxy telefonlarında bu tür saldırılara ilişkin herhangi bir veri toplanmadığını açıklamıştı ancak bu özellik, geniş Galaxy portföyünün güvenliğini daha da artıracağı için kullanıma sunuluyor.

Samsung’a göre, kötü niyetli bir saldırgan kesinlikle görüntüye sıfır tıklama güvenlik açığı ekleyerek mesajlarınız, galeriniz ve en kötü durumda bankacılık uygulamanız için oturum açma bilgileriniz dahil olmak üzere telefonunuzun tam kontrolünü verebilir. Tüm bunların Galaxy telefonlarda meydana gelebilecek önemli güvenlik açıkları olduğunu belirtelim ancak Samsung’a böyle bir siber suç olayıyla ilgili herhangi bir ihbar ulaşmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu